Новини від Audi
16.12.2020

Audi презентує Q5 в новому обличчі – вже доступний для замовлень і в Україні.

Вже роками Audi Q5 традиційно належить до найбільш успішних SUV в своєму сегменті за рівнем продажів на європейських ринках. Оптимізований Q5 поєднує спортивний характер з високою повсякденною практичністю, пропонуючи широкий вибір мультимедійних та асистентських систем. Загострений дизайн екстер’єру успішної моделі акцентує Q-автентичність і вперше, пропонує, як новинку світового рівня, задні ліхтарі виконані за технологією цифрових органічних світлодіодів OLED.
11

Дизайн екстер’єру: мова дизайну Q-лінійки від Audi ще більш впізнавана

Дизайн екстер’єру Audi Q5 акцентовано підпорядкований автентичності Q-лінійці: передачі вражень сили, надійності і безпеки. При його перепрацюванні дизайнери зробили ці враження ще чіткішими завдяки характерним для SUV-сегменту елементам. Нова решітка радіатора синглфрейм в октагональній формі стала більш пласкою та виглядає ширшою. Бічні повітроводи збільшилися в висоті і структуровані трапецієподібними вставками. Світлодіодні фари отримали нову сигнатуру денного світла. В бічній проекції наново викреслені пороги надають Q5 більше легкості і візуально збільшують дорожній просвіт. В задній частині з’явилась декоративна накладка між задніми ліхтарями та вставка дифузора з поперечною перекладиною.

Окрім базової Business-line, пропонується ще дві опційні лінійки дизайну. В Advanced line в решітці радіатора з’являються хромовані вертикальні перемички, як і нижні захисні пластини переднього і заднього бамперів з сріблястим матовим покриттям  замість чорного в базовому виконанні. S line охоплює спортивну стільникову структуру в решітці радіатора і пронизуючу хромовану перекладину в задньому дифузорі.

Два з дванадцяти варіантів лакування кузова представлені вперше – Зелений Дистрикт (Districtgrün) і Блакитний Ультра (  Ultrablau). За бажанням доступний оптичний чорний пакет оздоблення.

Дизайн інтер’єру: оптична легкість і якість найвищого ґатунку

У внутрішньому просторі переважає горизонтальна орієнтованість глибини та легкості. Пластично формовані, елегантно вигнуті декоративні накладки розділяють верхню і нижню частину панелі приладів. Центральний пункт передньої панелі вибудовує новий сенсорний дисплей системи MMI з акустичним зворотнім зв’язком. Характерний для моделі до цього поворотно-натискний перемикач на центральній консолі втратив своє місце, яке відтепер зайняте додатковою нішею для предметів.

Так само при виборі інтер’єру, доступні три варіанти його виконання: Basis, design selection і S line, які на вибір комбінуються з різними варіантами оздоблення. До пакету інтер’єру design selection належить пакет контурного-/ембієнт підсвічування салону: його світлові ефекти підкреслюють типове для Audi пропрацювання кожного елементу оздоблення в особливий спосіб.

Вперше в світі: цифрові технології органічних світлодіодів в задніх ліхтарях Audi Q5

В модифікованому Q5 вперше стає доступним наступне покоління світлових технологій на базі органічних світлодіодів OLED. Опційно доступні задні ліхтарі виконані за OLED-технологіями  упізнаються по трьох блоках по шість світлових сегментів в кожному. Це дозволило дизайнерам і проектувальникам Audi створювати різноманітну світлову сигнатуру і світловий дизайн, що керується лише одним програмним блоком управління.

При замовленні оновленого Q5 відтепер існує можливість вибору одного з трьох варіантів світлової сигнатури задніх ліхтарів. Для кожної з них відповідно підібрані світлові сценарії відображення опцій Coming- та Leaving-Home. При виборі в Audi drive select режиму „dynamic“ ліхтарі змінюють первинну сигнатуру на іншу. До цього задні OLED-ліхтарі включають функцію розпізнавання наближення об’єктів: у випадку наближення ззаду до Q5 одного з учасників дорожнього руху на відстань менше за два метри – одночасно активуються всі OLED сегменти. З початком руху Q5 на задніх ліхтарях виводиться їх первинно завдана сигнатура. Динамічні вказівники поворотів окреслюють спектр передачі сигналів цифрових OLED-ліхтарів. Базова комплектація в Q5 – це  світлодіодні ліхтарі, матричні світлодіодні фари Matrix LED – додаткова опція.

Просторий і варіативний: основні виміри і внутрішній простір

Перепрацьований Audi Q5 виріс в довжину на 19 мм – до 4,68 м, завдяки новому передньому бамперу. Ширина (без дзеркал) в 1,89 м і висота в 1,66 м залишилися незмінними. Довга колісна база в 2,82 метри забезпечує чудове співвідношення розподілу місця в салоні автомобіля, опційно Audi постачає зсувне заднє сидіння  plus з регулюванням кута нахилу спинок.

Коли Ви на борту, Вам доступно від 550 до 1.550 літрів простору для багажу. Варіативне складане покриття багажного відділення – в базі, кришка багажника з електричним приводом – опція. Завдяки використанню міксу сучасних конструктивних матеріалів Q5 має один з найлегших кузовів в своєму сегменті, чий коефіцієнт лобового спротиву cw-0,30 належить до найкращих в класі, як і аероакустичні показники.

Управління, Мультимедіа і Audi connect: комунікації топового рівня

За новою концепцією управління в перепрацьованому Audi Q5 стоїть і новий головний блок управління – модульний мультимедійний елемент третього покоління (MIB 3), який пропонує вдесятеро збільшену за свого попередника MIB 2 швидкість обчислення даних. Конвенційна панель приладів з центральновпорядкованими покажчиками інформаційної системи водія є базовою. Топовою пропозицією є Audi virtual cockpit plus – цифровий дисплей високої роздільної здатності діагоналлю 12,3 дюйми з трьома графічними режимами відображення. Водій керує виводом інформації на дисплей за допомогою кнопок багатофункціонального керма. Додаткова доступна опція - Head-up-Display. 

Центральний сенсорний дисплей системи MMI діагоналлю 10,1 дюйми входить до базової комплектації Q5. Його структура меню з пласкою ієрархією значно спрощує управління. Пошук інформації здійснюється вільною текстовою передачею. Альтернативно доступні методи пошуку – ручне написання знаків і літер на екрані  чи використання діалогової системи, яка розуміє звичайні речові формулювання з повсякденного життя. У поєднанні з мультимедійною системою MMI Navigation plus включно з Audi connect Navigation & Infotainment система голосового управління може звертатися до інформаційної бази віртуальної хмари (Cloud), що робить її ще більш гнучкою у використанні.

Численні персональні налаштування – від переважно обраних маршрутів поїздки, через позицію для сидіння і до налаштувань клімату в салоні авто – можуть зберігатися в шести індивідуально налаштованих профілях користувачів.

Силовий агрегат: високі динамічні показники, низький рівень викидів

Облагороджений преміальний SUV середнього класу стартував в з версії Q5 40 TDI. Його потужний дволітровий чотирициліндровий дизель видає 204 к.с. потужності та 400 Нм крутного моменту. Картер виконаний з алюмінію важить близько на 20 кг менше за такий у двигуна попередника,  колінчастий вал – менше на 2,5 кг.

Низькому рівню споживання палива сприяє система м’якого гібриду Mild-Hybrid-System (MHEV). Ремінний стартер генератор (RSG) живить 12-Вольтну бортову мережу в яку інтегрований компактний літій-іонний акумулятор. При сповільненні RSG працює в режимі відновлення енергії і заряджає батарею. З системою MHEV Q5 може рухатися в режимі накату з деактивованим двигуном, робота системи Start-Stopp активується вже з 22 км/г залишкової швидкості. Це сприяє зменшенню споживання палива до 0,3 літри на кожні 100 км. Audi Q5 40 TDI прискорюється з 0 до 100 км/г за 7,6 секунди і може сягати максимальної швидкості в 222 км/г.

Потужний дизельний двигун працює не тільки ефективно і економічно, але і чисто – він вкладається  в актуальні норми по обмеженню рівня викидів Euro 6d-ISC-FCM чи EU 6 AP. Завдяки новій системі каталізаторів SCR з подвійним впорскуванням AdBlue, викиди оксиду азоту значно зменшені. На даний час оновлений Q5 вже пропонується в Україні і з іншими варіантами моторизації, такими, як 50 TDI з 3.0-літровим V6 потужністю 286 к.с. та версія 45 TFSI з 2.0-літровим рядним турбобензиновиком потужністю 245 к.с.

В Audi Q5 40 TDI семиступенева АКП S tronic передає сили на повний привід quattro з технологією ultra. Так само і вона сприяє підвищеній економічності: за нормальних умов їзди  надсилаючи привідні моменти виключно на передні колеса. Якщо, прикладом,  перед Вами виникає слизьке дорожнє покриття чи Ви переходите на динамічний стиль їзди і виникає потреба в підключенні всіх чотирьох коліс, подвійне зчеплення миттєво підключає задню вісь, в багатьох ситуаціях завчасно з випередженням.

Шасі: ще більше комфорту і гнучкості

Спортивне і комфортне одночасно – виважене шасі є однією з сильних сторін Audi Q5. Полегшена п’ятиважільна підвіска для передніх і задніх коліс покращує ходові якості і одночасно сприяє економічності автомобіля. За бажанням, Audi оснащує Q5 системою динамічного рульового керування. Вона варіює передаточне співвідношення рульового механізму в залежності від швидкості та кута повороту керма аж до 100%.

В Q5 можливо обрати до чотирьох режимів налаштування підвіски. Альтернативно до базової, пропонується спортивна підвіска. Стандартна підвіска зі сталевими пружинами також доступна з регулюванням жорсткості і пропонує подальші можливості знаходження оптимального балансу між комфортом і динамікою. Адаптивна пневматична підвіска, окрім регулювання жорсткості, забезпечує і можливості п’ятирівневої зміни висоти дорожнього просвіту – і тому особливо пасує до Q5.

Система налаштування їздової динаміки Audi drive select, яка впливає на характеристики багатьох технічних компонентів, є елементом базового оснащення. Водій може обирати з поміж семи профілів її налаштувань, серед яких і offroad та allroad (для авто з пневмопідвіскою). Асистент утримання на схилі підтримає Вас при проходженні ділянок з крутими ухилами. В базовій комплектації Audi Q5 оснащується 17-дюймовими легкосплавними колісними дисками. В лінійках advanced та S line – це вже 18-дюймові, Audi та Audi Sport пропонують також інші дизайни коліс - 19, 20 чи 21 дюйм.

Асистентські системи водія: Випередження через безпеку та комфорт

Так само перепрацьований Q5 пропонує і всеохоплюючий набір асистентських систем водія. Вже в базі Audi pre sense city, яка допомагає уникнути зіткнення з автомобілями, що рухаються попереду, чи зменшити наслідки цих аварій.

Опційно доступні системи, такі, як асистенти ухиляння, маневру та попередження при виході з автомобіля також вносять свій вклад в забезпечення високого рівня безпеки. Адаптивний їздовий асистент в тривалій поїздці переймає на себе водійські функції при прискореннях, сповільненнях чи утриманні полоси руху. Прогнозуючий асистент ефективності підтримує Вас попереднім прорахунком поїздки і сприяє зменшенню розходу палива.

Ціноутворення на оновлений Q5 в Україні

Базовий Audi Q5 40 TDI quattro Business-line буде розпочинатися від 43.969 Євро, а більш потужний - Q5 50 TDI quattro в тій же комплектації – від 48.604 Євро, бензиновий 45 TFSI quattro найбільш доступний – його базова ціна становить 43.488 Євро. Відповідно моделі в комплектації Advanced матимуть цінник від 45.174 до 50.290 Євро, а в Sline – від 46.454 до 51.572 Євро.